Werken aan een negatief zelfbeeld (COMET) een cognitief gedragstherapeutische behandeling bij kinderen en jongeren
De zelfbeeldtraining ‘werken aan je zelfbeeld’ helpt om meer zelfvertrouwen te krijgen. In deze cursus leer je hoe je kinderen en jongeren (8-24 jaar) met een negatief zelfbeeld kunt helpen, waarbij gebruik wordt gemaakt van de werkboeken.
- Home
- Cursusaanbod
- Werken aan een negatief zelfbeeld (COMET) een cognitief gedragstherapeutische behandeling bij kinderen en jongeren in Amsterdam, Aristo op 13 feb 2024
Een negatief zelfbeeld kan bij iedereen voorkomen, maar wanneer dit gevoel de hele dag aanwezig is en leidt tot een slecht gevoel over zichzelf, is het belangrijk om er iets aan te doen. Deze cursus biedt een cognitieve gedragstherapeutische behandeling gebaseerd op COMET (Competitive Memory Training, ontwikkeld door Kees Korrelboom) die effectief is gebleken bij volwassenen.
Ook bij kinderen en jongeren met verschillende diagnoses zijn positieve resultaten gemeten in de eerste onderzoeken. In deze cursus leren deelnemers hoe ze kinderen en jongeren (8-24 jaar) met een negatief zelfbeeld kunnen helpen door middel van werkboeken. Schrijf u nu in en ontdek hoe u deze doelgroep kunt helpen om een positief zelfbeeld te ontwikkelen en zich beter te voelen.
Cursus van 13 feb 2024 - 13 feb 2024
Dag | Datum | Tijd | Opmerking |
---|---|---|---|
1 | dinsdag 13 feb 2024 | 9:30 - 16:45 |
NIP (K&J) / NVO (OG) en SKJ psychologen en orthopedagogen | ||
---|---|---|
Extra literatuur | 2 | Toegekend |
Diagnostiek | 2 | Toegekend |
Behandeling | 4 | Toegekend |
Herregistratie | 6,5 | Toegekend |
Overige taken | 0,5 | Toegekend |
VGCt | ||
---|---|---|
Nascholingscursus | 7 | Toegekend |
SKJ | ||
---|---|---|
Opleidingstraject jeugdzorgwerkers en jeugd- en gezinsprofessionals | 6,5 | Toegekend |
Hulpverleners; groepswerkers, (GZ)psychologen, orthopedagogen, SPV-ers, gedragstherapeuten, psychotherapeuten en psychiaters die werken met kinderen en jongeren met een negatief zelfbeeld.

Leonie Sieverding
Leonie Sieverding is als GZ-psycholoog en cognitief gedragstherapeut werkzaam in haar eigen praktijk voor Basis GGZ in Heemstede. Ze heeft bij diverse specialistische GGZ instellingen gewerkt, waar ze kinderen, jongeren en (jong)volwassenen met verschillende problematiek heeft behandeld. Zij is gespecialiseerd in het behandelen van angstklachten bij kinderen in de basisschoolleeftijd. Met veel plezier combineert Leonie het lesgeven met haar werk in de praktijk. Ze is enthousiast over haar vak en vindt het mooi om dit tijdens het lesgeven over te kunnen brengen. Samen met Marije Kuin legt ze binnen de cursus de nadruk op CGT bij kind & jeugd, waarbij een praktische vertaalslag van de (soms ingewikkelde) theorie wordt gemaakt waar cursisten direct mee aan de slag kunnen. Ze vindt veel oefenen in een veilig leerklimaat belangrijk en besteedt hier binnen de cursus veel aandacht aan. Leonie is ook supervisor voor de VGCT en NIP (K&J).

Marije Kuin
Marije Kuin is GZ-psycholoog en cognitief gedragstherapeut (supervisor) bij Psychologenpraktijk Kuin. Zij heeft jarenlang bij diverse instellingen gewerkt en daarnaast in een eigen praktijk. Ze heeft veel ervaring met het werken met kinderen, jongeren en hun ouders met diverse problematiek en ontwikkelde verschillende behandelmodules (Zelf Plannen, Zelf Oplossingen Bedenken, Werken aan je zelfbeeld). Ze is gespecialiseerd in ADHD en gedragsproblemen.
Zelf aan te schaffen: (vooraf bekijken en meenemen naar de training)
Werken aan je zelfbeeld (COMET voor kinderen en jongeren, individuele training)
Auteur: Marije Kuin
Uitgever: Bohn Stafleu van Loghum, 2022
Aanbevolen literatuur = de therapeutenhandleiding (voor degenen die per sessie willen nalezen hoe ze in de praktijk gebruik kunnen maken van de training):
Zelfbeeldtraining voor kinderen en jongeren, Competitive Memory Training (COMET); Marije Kuin, Paulien Peters; ISBN 978 90 368 0636 7.
Contacturen: 7 uur
Zelfstudie: 3 uur