Basiscursus ACT (Acceptance & Commitment Therapy)
geen NIP/NVO accreditatie
Deze cursus is een introductie op Acceptance and Commitment Therapy (ACT). ACT is een ervaringsgerichte vorm van (cognitieve) gedragstherapie die ingezet kan worden voor allerlei psychische en psychiatrische klachten.
8.7/10 (66 beoordelingen)
- Home
- Cursusaanbod
- Basiscursus ACT (Acceptance & Commitment Therapy)
Deze 3-daagse basiscursus is een introductie in ACT (Acceptance & Commitment
Therapy). Het grootste deel van de cursus bestaat uit zelf ervaring opdoen, zowel met het
begrijpen van de functie en de betekenis van gedrag, als met de zes ACT processen. Verder
leer je hoe je een ACT behandelings- of begeleidingsproces kunt opbouwen en evalueren.
Daarnaast leer je vaardigheden en een houding die jij zelf als begeleider/behandelaar
werkend met ACT nodig hebt om je verder in ACT te kunnen ontwikkelen.
Doelstelling
- De cursist heeft kennis van de historische en theoretische achtergrond van ACT
- De cursist heeft inzicht in en ervaring opgedaan met het begrijpen van de functie en de betekenis van gedrag
- De cursist heeft inzicht in en ervaring opgedaan met de zes ACT processen van psychologische (in)flexibiliteit
- De cursist heeft ervaring opgedaan met vaardigheden en een houding die als begeleider/behandelaar werkend met ACT nodig zijn om verder in ACT te ontwikkelen
- De cursist heeft ervaring opgedaan met het opbouwen en evalueren van een ACT-consistent behandel-/begeleidingsplan
- De cursist doet kennis op m.b.t. de mogelijkheden om zich verder te ontwikkelen van ACT vaardigheden/houding.
De studiebelasting is: 18 contact uren, 18 uren verplichte literatuurstudie uren, 2 uur voor het schrijven en
uitvoeren van de eindopdracht.
Cursus van 12 sep 2025 - 10 okt 2025
| Dag | Datum | Tijd | Opmerking |
|---|---|---|---|
| 1 | vrijdag 12 sep 2025 | 9:30 - 16:45 | |
| 2 | vrijdag 26 sep 2025 | 9:30 - 16:45 | |
| 3 | vrijdag 10 okt 2025 | 9:30 - 16:45 |
12 sep 2025
VGCt | ||
|---|---|---|
| Nascholingscursus | 18 | Toegekend |
NIP (K&J) / NVO (OG) en SKJ psychologen en orthopedagogen | ||
|---|---|---|
| Diagnostiek | 6 | Toegekend |
| Herregistratie | 18 | Toegekend |
| Behandeling | 8 | Toegekend |
| Overige taken | 4 | Toegekend |
VSR | ||
|---|---|---|
| Scholing verpleegkundig specialisten | 17 | Toegekend |
Register Vaktherapie | ||
|---|---|---|
| Beroepsspecifieke bij- en nascholing | 28 | Toegekend |
POH-GGZ | ||
|---|---|---|
| Nascholing praktijkondersteuners | 18 | Toegekend |
SKJ | ||
|---|---|---|
| Jeugdzorgwerker/ jeugd- en gezinsprofessional | 18 | Toegekend |
VVGN | ||
|---|---|---|
| nascholing verslavingsgeneeskunde | 15 | Toegekend |
V Logo | ||
|---|---|---|
| ECTS punten t.b.v. logo verklaring (onderdeel 7) | 1 | Toegekend |
De cursisten zijn HBO en/of WO opgeleid met een verschillende beroepsachtergrond, zoals: (GZ- Sport-, Medisch-) Psycholoog, Psychiater, Gedragstherapeut en gedragstherapeutisch medewerker (VGCt), Pedagoog, Orthopedagoog(-Generalist), Jeugdzorgwerker, GGZ-agoog, Maatschappelijk werker, POH- GGZ, SPV, Revalidatie-artsen/verpleegkundigen.
12 sep 2025
12 sep 2025
Schrijf je nu in voor de eerstvolgende cursus!
Basiscursus ACT (Acceptance & Commitment Therapy)
geen NIP/NVO accreditatie
Reviews
8.7/10 (66 beoordelingen)
Heldere opzet en uitleg. Docent was inspirerend en duidelijk, ook in haar reacties en taalgebruik kwam de ACT taal aan bod. Dat is ook meteen een mooi voorbeeld
Zeer leerzaam
Een hele prettige en toegankelijke introductie tot de wereld van ACT.
Wat een waardevolle therapievorm die ook erg aanspreekt als levenshouding. Gevolgd bij een erg kundige en inspirerende docente
Hele fijne en toegankelijke manier om in de stof te duiken en geinspireerd te worden ermee aan de slag te gaan
Heel leuke eerste kennismaking met ACT. Inspireert om door te gaan en verdere stappen te ondernemen om het nog meer onder de knie te krijgen.
Een enthousiaste kundige manier van kennismaken met deze act beginselen is zeker door de docente een succes voor mij. Ik heb veel informatie gehoord, gezien en gevoeld en dat maakt dat deze basiscursus indruk heeft gemaakt en mij hopelijk verder blijft inspireren in mijn werk.
Zeer tevreden over de 3daagse ACT!
Heel leerzame en inspirerende cursus. Zowel voor in je werk als in je privé leven.
Ik heb heel veel nieuwe tools en tips geleerd die ik kan inzetten in de therapie.

