Basiscursus ACT (Acceptance & Commitment Therapy)
Deze cursus is een introductie op Acceptance and Commitment Therapy (ACT). ACT is een ervaringsgerichte vorm van (cognitieve) gedragstherapie die ingezet kan worden voor allerlei psychische en psychiatrische klachten.
8.7/10 (49 beoordelingen)
- Home
- Cursusaanbod
- Basiscursus ACT (Acceptance & Commitment Therapy)
Deze 3-daagse basiscursus is een introductie in ACT (Acceptance & Commitment
Therapy). Het grootste deel van de cursus bestaat uit zelf ervaring opdoen, zowel met het
begrijpen van de functie en de betekenis van gedrag, als met de zes ACT processen. Verder
leer je hoe je een ACT behandelings- of begeleidingsproces kunt opbouwen en evalueren.
Daarnaast leer je vaardigheden en een houding die jij zelf als begeleider/behandelaar
werkend met ACT nodig hebt om je verder in ACT te kunnen ontwikkelen.
Doelstelling
- De cursist heeft kennis van de historische en theoretische achtergrond van ACT
- De cursist heeft inzicht in en ervaring opgedaan met het begrijpen van de functie en de betekenis van gedrag
- De cursist heeft inzicht in en ervaring opgedaan met de zes ACT processen van psychologische (in)flexibiliteit
- De cursist heeft ervaring opgedaan met vaardigheden en een houding die als begeleider/behandelaar werkend met ACT nodig zijn om verder in ACT te ontwikkelen
- De cursist heeft ervaring opgedaan met het opbouwen en evalueren van een ACT-consistent behandel-/begeleidingsplan
- De cursist doet kennis op m.b.t. de mogelijkheden om zich verder te ontwikkelen van ACT vaardigheden/houding.
De studiebelasting is: 18 contact uren, 18 uren verplichte literatuurstudie uren, 2 uur voor het schrijven en
uitvoeren van de eindopdracht.
Cursus van 7 nov 2024 - 5 dec 2024
| Dag | Datum | Tijd | Opmerking |
|---|---|---|---|
| 1 | donderdag 7 nov 2024 | 9:30 - 16:45 | |
| 2 | donderdag 21 nov 2024 | 9:30 - 16:45 | |
| 3 | donderdag 5 dec 2024 | 9:30 - 16:45 |
7 nov 2024
VGCt | ||
|---|---|---|
| nascholing | 18 | Toegekend |
NIP (K&J) / NVO (OG) en SKJ psychologen en orthopedagogen | ||
|---|---|---|
| Herregistratie | 18 | Toegekend |
| Overige taken | 4 | Toegekend |
| Diagnostiek | 6 | Toegekend |
| Behandeling | 8 | Toegekend |
POH-GGZ | ||
|---|---|---|
| Nascholing praktijkondersteuners | 18 | Toegekend |
SKJ | ||
|---|---|---|
| Opleidingstraject jeugdzorgwerkers en jeugd- en gezinsprofessionals | 18 | Toegekend |
V Logo | ||
|---|---|---|
| ECTS punten t.b.v. logo verklaring (onderdeel 7) | 1 | Toegekend |
Register Vaktherapie | ||
|---|---|---|
| Beroepsspecifieke bij- en nascholing vooraf geaccrediteerd | 27 | Toegekend |
De cursisten zijn HBO en/of WO opgeleid met een verschillende beroepsachtergrond, zoals: (GZ- Sport-, Medisch-) Psycholoog, Psychiater, Gedragstherapeut en gedragstherapeutisch medewerker (VGCt), Pedagoog, Orthopedagoog(-Generalist), Jeugdzorgwerker, GGZ-agoog, Maatschappelijk werker, POH- GGZ, SPV, Revalidatie-artsen/verpleegkundigen.
7 nov 2024
7 nov 2024
Schrijf je nu in voor de eerstvolgende cursus!
Basiscursus ACT (Acceptance & Commitment Therapy)
Reviews
8.7/10 (49 beoordelingen)
Gedachtengoed act is ook van toepassing op eigen leven en leven in algemeen, hele bevlogen en enthousiaste docent, duidelijke literatuur en concrete handvatten.
As a registered nurse and engaging with students and staff of all ages, I found this course extremely useful. Already, I have been using these concepts in practice.
Duidelijk, helder en fijne cursus. Er wordt genoeg ruimte genomen voor pauze en vragen en er is een fijne sfeer.
Het is een inspirerende cursus die zowel prive als op werkgebied toepasbaar is. Petra ademt ACT en geeft je alle ruimte en vertrouwen om het zelf toe te passen.
Dit was een hele waardevolle cursus. Je krijgt een goed beeld van ACT als therapie en krijgt ook de mogelijkheid om veel met collega's te oefenen waardoor de stof echt tot leven komt.
De cursus heb ik als heel waardevol en leerzaam ervaren. Na elke cursusdag ging ik vol inspiratie naar huis.
Een enthousiaste kundige manier van kennismaken met deze act beginselen is zeker door de docente een succes voor mij. Ik heb veel informatie gehoord, gezien en gevoeld en dat maakt dat deze basiscursus indruk heeft gemaakt en mij hopelijk verder blijft inspireren in mijn werk.
Ik vond het fijn om een keer een cursus te doen waarbij ik, los van mijn professionele ik, ook iets aan mijn persoonlijke ik heb. Waar ik deze cursussen voorheen vooral zag als iets om te gebruiken in de behandelkamer, pas ik het nu ook toe in mijn dagelijkse leven. Dat zorgt ervoor dat het overdragen naar de cliënt niet als een trucje voelt, maar als een onderdeel van mijn gereedschapskist. Ik nam deel aan de online versie van de cursus. Ondanks de drie lange dagen achter het beeldscherm wist Bert de cursisten op een enthousiaste en inspirerende manier mee te nemen en een prettige balans te houden tussen theorie, oefenen en pauze.
Wat een waardevolle therapievorm die ook erg aanspreekt als levenshouding. Gevolgd bij een erg kundige en inspirerende docente
Door het vele oefenen tijdens de lesdagen, voelde ik minder de drempel om deze oefeningen toe te passen in de praktijk.

